НОВИНИ‎ > ‎

2020


ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ

опубліковано 16 бер. 2020 р., 06:35 Світлана Мостова   [ оновлено 17 бер. 2020 р., 23:56 ]

5 речей про коронавірус, які потрібно знати батькам, – МОН та МОЗ дають роз’яснення


5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19, та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають у Міністерстві освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

·         попросити дітей не підходити ближче, ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар;

·         нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук);

·         попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки;

·         просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується;

·         посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення;

·         важливо уникати місць масового скупчення людей.

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ: у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

·         мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук;

·         під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя;

·         не підходити ближче, ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними;

·         не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

Нагадуємо, що з 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив 11 березня 2020 року.

 


Екскурсія до пожежно-рятувальної частини

опубліковано 12 бер. 2020 р., 05:26 Світлана Мостова

     Під час екскурсії до пожежно-рятувальної частини учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення.
"Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття!

опубліковано 12 бер. 2020 р., 04:36 Світлана Мостова

"В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля.
Нема на світі України,
Немає й другого Дніпра."" Я маю право!"

опубліковано 11 бер. 2020 р., 03:35 Світлана Мостова   [ оновлено 11 бер. 2020 р., 04:14 ]


  В доступній формі учнів інформували про явище булінгу та його види, відповідальність за вчинення булінгу, можливі механізми реагування на випадки агресивної поведінки і захист постраждалих осіб.

  Було пояснено, що будь-який школяр несподівано для себе може опинитись у ситуації, коли його ображають, висміюють або бойкотують. Або ж навпаки, може сам приєднатися до тих, хто знущається над іншою дитиною. Найчастіше цькування ініціюють надміру агресивні діти, які люблять домінувати, бути «головними». Їх не турбують почуття і переживання інших людей, вони прагнуть бути в центрі уваги, контролювати все навколо. Принижуючи інших, вони підвищують власну значущість. Нерідко це відбувається через глибокі психологічні комплекси кривдників. Можливо, вони самі переживали приниження або копіюють ті агресивні й образливі моделі поведінки, які є у їхніх сім’ях.

    Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні труднощі, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребують підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові стосунки з людьми не лише у школі, але й протягом усього подальшого життя. 

    Фахівці наголосили  школярам, що відповідальність за цькування наступає з 16 років. А якщо таке правопорушення вчинить учень від 14 до 16 років, перед законом відповідатимуть його батьки чи опікуни.

     Також піднімались проблеми куріння, алкоголю, наркоманії.

  Наприкінці бесіди учням було роздано інформаційні буклети. Хлопці та дівчата мали змогу дізнатися багато корисного для себе.
8 БЕРЕЗНЯ

опубліковано 11 бер. 2020 р., 02:32 Світлана Мостова


Прийміть вітання наші щирі,
Хай ваша доля розквіта,
Хай в здоров’ї і щедротах
Рясні красуються літа.
Добро нехай незгасно світить,
Ласкаве сонце радісно сія,
Вам сьогодні — найтепліші
І найщирішії слова.

    Святковим концертом відзначили Міжнародний день жінок та миру. СВЯТО 8 БЕРЕЗНЯ В ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ

опубліковано 11 бер. 2020 р., 01:12 Світлана Мостова   [ оновлено 11 бер. 2020 р., 05:32 ]

                                                                    

    Ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове свято – 8 Березня, що втілює пробудження усієї природи від зимового сну. Цей день несе для всіх ніжність і красу.

   Вихователь, помічник вихователя, музичний керівник організували й провели з дітками цікавий ранок до свята 8 Березня. Зранку у закладі відчувалася радісна й весняна атмосфера. Вихованці групи дивували дорослих своїми казковими перевтіленнями, дзвінкими й радісними голосочками, майстерністю в танцях, декламуванням віршів та неперевершеним дитячим артистизмом.

  На святі звучали лагідні пісні про маму, бабусю; був присутній дитячий гумор, слова вдячності і любові, які розчулювали присутніх до сліз. 

  Свято 8 Березня пройшло цікаво і незвично. А результатом - стали незабутні дитячі враження, емоції та посмішки батьків,  слова вдячності за організацію та проведення дитячого свята.


Міжнародний день рідної мови

опубліковано 21 лют. 2020 р., 00:08 Світлана Мостова   [ оновлено 21 лют. 2020 р., 00:21 ]

    Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Традиційно 21 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, у закладі була проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої. 
               День Героїв Небесної Сотні

опубліковано 20 лют. 2020 р., 05:16 Світлана МостоваСвято "Стрітення"

опубліковано 14 лют. 2020 р., 05:23 Світлана Мостова   [ оновлено 3 бер. 2020 р., 22:42 ]


ё

 

 
Конкурс екологічних проектів "Навчаємося в стилі Еко"

опубліковано 14 лют. 2020 р., 05:02 Світлана Мостова   [ оновлено 14 лют. 2020 р., 05:11 ]

      1-10 of 12